Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları ; Hayatın bir gerçeği olan sağlık sorunları ve kazalar sonrasında, kişilerin tedavilerinin gerçekleştirilmesi ve insanların kendisini güvence altına alması için özel sağlık sigortası yaptırır. Böyle istenilen her özel hastanede tedaviniz garanti altına alınır.

Özel sağlık poliçesinde yer alan teminat ve limitler dahilinde, kişilerin kaza ve hastalık nedeniyle meydana gelen sağlık sorunları tedavi edilir. Özel sağlık sigortası fiyatları da sigortanın kapsamına göre değişkenlik gösterir.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası; ayakta tedavi ve yatarak tedavi dahilinde, hastalık ve kaza sonucu oluşabilecek sağlık sorunlarının tedavi edilmesini sağlar. Bunun yanında birçok kişi sosyal güvencesi olduğu için özel sağlık sigortası ihtiyacının olmadığını düşünebilir.

Özel sağlık sigortaları; kuruluşlara ödeyeceğiniz miktarın altın sağlık hizmetin 1 yıl boyunca yararlanmanıza olanak tanır. Böylece her türlü sağlık hizmetinden bütçenize ek masraf çıkmadan ve yormadan tedavi olma olanağı bulunur.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatlarını Hangi Unsurlar Belirler?

Özel sağlık sigortası sunan şirketler, kişilerin durumlarına göre hesaplama yapar. Bu yüzden sağlık sigortası fiyatları hakkında kesin cevap vermek mümkün değildir. Ancak özel sağlık sigortası fiyatları bazı kriterlere göre belirlenir.

  • Kişilerin yaşı, kadın ya da erkek olması ve medeni hali
  • Sağlık durumu geçmişi
  • Kalp ve damar, şeker gibi sistematik bir hastalığı taşıyor olup olmadıkları
  • Önceden geçirdikleri hastalıklar
  • Aile geçmişinde olan ve genetik hastalıkların olup olmadığı

Yüksek risk taşıyan kişilerin primleri daha yüksek, düşük risk taşıyan kişilerin primleri daha düşüktür. Bunun nedeni hastalığın oluşmasının olasılığının yüksekliğidir. Bunun yanında bazı hastalık ve doğum gibi durumlarda, teminatlarda bekleme süresi uygulanır. Böylece sürenin sonunda hastalığa ait tedavi teminatı, poliçeye eklenebilir.

Kimler Özel Sağlık Sigortasından Yararlanabilir?

Özel sağlık sigortası yaptırmak için, sigorta şirketleri çoğunlukla 18 yaş ile 65 yaş aralığını tercih eder. 18 yaş altı kişiler de ebeveynlerinin özel sağlık sigortası haklarını kullanabilir. Ancak bazı sigorta şirketleri, çocukları da ayrıca sigorta kapsamına alabilir.

Her ne kadar özel sağlık sigortasında 65 yaş sınırı bulunsa da her sigorta şirketinde bu yaş sınırı aynı değildir. Kimi sigortada 55-56 yaş, kimisinde 60 yaş sınırı bulunur.

Bunun yanında yenidoğan sağlık sigortası içinde doktor ve hemşire takibi, rutin kontroller, aşılar, laboratuvar masrafları, kuvöz masrafları, kalça ultrasonu, işitme testi gibi işlemler yapılır. Yeni doğan sigortasında da limit bulunurken; masraflar, poliçe limitini geçerse, teminat sona erdirilir.

Özel Sağlık Sigortası Ücretlerinde Nelere Dikkat Edilir?

Özel sağlık sigortası fiyatları belirlenirken, seçim yapma hususunda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Sigortanın geçerli olduğu sağlık kuruluşu, eczane ve hastanelerin yaygınlığı, fiyatları etkiler. Bu konuda sigorta şirketi bu kuruluşları kısıtlayabilir ya da sayısını daha da artırabilir.

Sağlık sigortasının kapsamı, sigorta yaptıracak kişi tarafından belirlenir. Sağlık sigortasında yatarak tedavi standart olurken; poliçeye yurtdışı teminatı, doğum teminatı, ayakta tedavi gibi hizmetler de eklendiğinde fiyat değişir.

Sağlık sigortalarında bulunan ek teminatlar, her zaman fiyatı yükseltirken; belli bir limit konabilir ya da limitsiz seçenekleri olan sigortalar tercih edilebilir.


HEMEN ONLİNE TEKLİF ALIN !

kasko

 

trafik

 

konut

 

sağlık