Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası nasıl yapılır; herhangi bir kaza ya da hastalık durumunda, sigortalı olan kişinin, sağlık giderlerini karşılayacak, özel hizmet seçeneklerinin sunulduğu bir sigorta türüdür.

Yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki gruba ayrılan özel sağlık sigortası nasıl yapılır konusunda araştırma yapan kişiler, özel sağlık sigortası teminat kapsamını bilmeli ve kendine en uygun olan teminatlı paketi seçerek, sigorta primleri ödenmelidir.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Özel sağlık sigortalarının belli hizmetleri karşılayanı ve geniş hizmet kapasitesi olanları bulunur. Özel sağlık sigortası sayesinde; istediğiniz doktor ve sağlık kuruluşunda tedavi olma olanağı sunar.

Hastalık ya da kaza sonucu oluşmuş sağlık problemlerinde, ayakta ve yataklı tedavi hizmeti masrafları karşılanır. Bazı özel şartlar eklenerek hem yurt içinde hem de yurt dışında tedavi olma taahhüdü verir.

Özel sağlık sigortası nasıl yapılır kapsamında; iyi bir araştırma yaptıktan sonra, size en uygun teminatı ve şartları sunan sigorta şirketi ile iletişime geçilerek, en uygun sigorta paketi seçilir.

Sigorta şirketi ile yapılan görüşmeler sonrasında, özel sağlık sigortası başvuru formu doldurularak, sigorta işlemleri başlatılır.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilir?

Özel sağlık sigortası seçimi önemlidir ve poliçeyi yaptırırken bazı noktalara dikkat edilmesi, ileride oluşabilecek pürüzlerin ve mağduriyetlerin de önüne geçer.

  • Özel sağlık sigortası; hasta iken değil, sağlıklı yaşıyorken yaptırılır.
  • Özel sağlık sigortasının bir hayat güvencesi olduğu unutulmamalıdır.
  • Sigorta poliçeleri; kişinin gelirine ve risk durumuna göre hazırlanmalıdır.
  • Sigorta şirketinin, anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları incelenmelidir.
  • Sigorta olacak kişinin yakınında bulunan sağlık kuruluşlarında, sigortanın geçerli olup olmadığı araştırılmalıdır.

Özel sağlık sigortası kapsamında yaptırılan her muayene, bir sonra yapılacak yenileme fiyatı üzerinde etkilidir. Bu yüzden hakkım var diyerek konuya yaklaşılmamalı ve gerekli olmadıkça fiyatı etkileyecek hareketlerden kaçınılmalıdır.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası; kaza ve hastalıklara karşı sizi güvence altına alır ve masrafların karşılanmasını sağlar. Bu yüzden özel sağlık sigortası sahibi kişiler, birçok avantajdan yararlanır.

  • Özel hastanelere ve doktoru seçme hakkı vardır.
  • Ekonomik düzeydeki tedavi giderleri
  • Sigorta sahibi olunduğunda, kişi kendini daha rahat ve güvende hisseder.
  • Özel şartlar eklenerek hem yurt içi hem de yurtdışında tedavi olma şansı sunar.
  • Daha kaliteli tedavi hizmeti alınır.

Zamandan tasarruf yaşatarak, daha iyi şartlarda tedavi olma olanağı sunan özel sağlık sigortası; normal şartlarda daha yüksek miktarlarda olan sağlık giderlerini, daha düşük prim ödeme yoluyla kapatmanızı sağlar.

Hamilelik Döneminde Özel Sağlık Sigortası Yaptırılır mı?

Özel sağlık sigortası nasıl yapılır konusunda önemli bir nokta da hamilelik döneminde özel sağlık sigortası yaptırılıp yaptırılmayacağıdır.

Sağlık sigortası yaptırılırken, doğum teminatı poliçeye ek hizmet olarak eklenebilir. Ancak bazı sigorta şirketlerinde bu teminat, standart olarak verilir. Sigorta şirketlerinde ayrıca doğum teminatı için, 1 yıl bekleme süresi koyulur. Bazı sigorta şirketlerinde ise 6 ay önce doğum teminatı, poliçe kapsamına alınabilmektedir.


HEMEN ONLİNE TEKLİF ALIN !

kasko

 

trafik

 

konut

 

sağlık