Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası


Trafik Sigortanızı En uygun Fiyatlar ile Taksitli olarak Güvenle, Hemen Satın alabilirsiniz


  Aracınızı Yenimi aldınız ?

  HayırEvet

  TC veya Vergi No (Zorunlu)

  Plaka (Zorunlu)

  Telefon (Zorunlu)

  Asbis veya Belge Seri

  E-posta

  Trafik Sigortası

   
  Kimilerinin araba alım satım esnasında karşılaştığı; kimilerinin ise daha önceden aşina olduğu trafik sigortası; trafikte olmanın da öncelikli zorunlulukları arasındadır. Nasıl ki ehliyetiniz yanınızda yokken trafiğe çıkamaz, çıkmanız durumunda trafik cezaları ile karşılaşırsanız; trafik sigortası için de aynı yaptırım söz konusudur.

  Karayolları Trafik kanunları gereğince trafiğe kayıtlı tüm motorlu araçlar trafik sigortasını her yıl yaptırmak ve sigortası trafikte bulunmamak zorundadır. Aksi durumda trafikten men edilerek; boş yere ceza alacak, trafik poliçesindeki indirim haklarını da kaybedecektir.

  Trafik Sigortasında Başkalarına Verilen Zararları Sigortanız Ödeyecek

  Trafik sigortası; sigortalı aracın başka araçlara vereceği zararlar karşısında; kaza masraflarını, ölüm yaralanma sonucu oluşabilecek hastane giderlerini  ve tazminat bedellerini belirli limitler dâhilinde karşılamaktadır.

  Trafik sigortası teminat kapsamı kasko sigortaları ile çok sık karıştırılır ve aracın kendisine ait masraflarının da trafik sigortası ile karşılanabileceği sanılır. Trafik sigortalarında amaç başkalarına karşı olan mali sorumlulukları teminat altına almaktır; bu sayede sürücü olası risklerde sigorta güvencesi içerisinde büyük bedelleri ödeme mağduriyetini önlemiş olur.

  Trafik Sigortası Hesaplama Süreci

  Trafik sigortasında fiyat hesaplaması yapılırken; aracın  modeli, yılı, kayıtlı olduğu il ve sürücünün bilgileri istenir. Sigorta şirketleri trafik sigortası fiyatı  verirken herhangi bir uygulamaya bağlı kalmak zorunda değiller. Bu sebeple her şirkette farklı fiyat ile karşılaşabilir hatta kimi şirketlerin arasında ciddi fiyat farklarına şahit olunabilir.

  Trafik sigortalarında fiyat hesaplama işlemlerinin  arka planında sürücünün hasarsızlık geçmişi önemli bir yer tutar,  aracı kayıtlı olduğu il ve aracın modeli de fiyatları belirleyen diğer unsurlar arasındadır.

  Trafik Sigortası İndirim Haklarınız İle En Uygun Trafik Sigortası

  Hasarsızlık indirimi Ocak 2014’e kadar belirli basamaklar ile hesaplanıyor ve her sigorta şirketi için standart bir indirim aralığı sunuyordu. Ocak ayından itibaren ise şirketlere bu konuda serbest tarife uygulaması getirildi. Mevcut uygulamada bu durum fiyatlarda abartılı  bir değişimi getirmemiş olsa da fiyat farklılıklarının arasında en uygun fiyatı sunan biz karşılaştırmalı sigorta teklifi veren kurumlar için daha hızlı bir çalışmayı gerektirdi.

  Son dönem sigortacılık işlemlerinde gelinen son noktada; çoklu sigorta teklifi tercihi artmış ve online sigortacılık dönemi gelişmiş durumda. Artan talebe bağlı olarak ekibini, alt donanımını ve sigorta şirketi sayısını arttıran Sigortacınız; en uygun trafik sigortası fiyatını sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktadır.

  Zorunlu trafik sigortasını yaptırırken; her türlü hakkını ve daha fazlasını en uygun fiyat avantajıyla en doğru teminat kapsamında öğrenmek  Sigortacınız 7/24 Danışmanlık Hizmeti ile oldukça kolay… Trafik sigortanızı sorgulatmak, hatırlatılmasını talep etmek, poliçe aşamasına getirmek ya da fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak için online teklif isteyebilir, telefon ile ulaşabilir ve numaranızı bırakarak sizi aramamızı isteyebilirsiniz.