Hasarsızlık İndirimi

Kasko ve trafik sigortanızın, poliçenizi yaptırmış olduğunuz tarihten itibaren 1 sene boyunca geçerli olduğunu bilmekte yarar var. Poliçenizi yenilemeniz gerektiğinde, aracınızla herhangi bir kazaya karışmış olmanız ve kasko veya zorunlu trafik sigortasından hasarı karşılamış olmanız halinde, yaptığınız kaza kayıtlarınıza işlenir ve gelecek sene daha yüksek bir fiyat üzerinden poliçe yapılır.

Kasko hasarsızlık indirimi ise sene boyunca aracınızla kazaya karışmayıp kasko ve zorunlu trafik sigortanızdan karşılamadığınız durumda, gelecek sene için belirli tutarda poliçe primlerinde indirim yapılmasını öngörür.

2-Hasarı kaskonuz yerine kendiniz karşıladığınızda hasarsızlık indirimi geçerli midir?

Evet. Bir kazaya karışmanız halinde, gerçekleşen hasarı poliçenizden karşıladığınız durumlarda hasarsızlık indirim hakkınız maalesef kalmaz. ama, tazminat almak yerine hasarı kendiniz karşılarsanız kaskonuz bozulmamış olur, bu sayede gelecek sene hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz.

3-Kasko Hasarsızlık İndirimi Oranları Nasıl Belirlenir?

Hasarsız geçirdiğiniz bir seneın sonunda, gelecek seneki kasko ve zorunlu trafik sigortası poliçelerinizde,

İlk 12 aylık sigorta zamanı sonundaki yenilemede %30
İkinci 12 aylık sigorta zamanı sonundaki yenilemede % 40,
Üçüncü 12 aylık sigorta zamanı sonundaki yenilemede % 50,
Dördüncü 12 aylık sigorta zamanı sonundaki yenilemede % 60 oranlarında indirim alabilirsiniz.

İndirim oranları her sigorta şirketinde aynı olmayabilir. Hasarsızlık indirimi oranlarının belirlenmesinde aracınızın yaşı, markası, modeli gibi etkenler de ön plana çıkmakta ve kasko değer listesi belirleyici oluyor.
4-Hasarsızlığı Bozmayan Durumlar Nelerdir?

-Karıştığınız kazada, karşı tarafın 8/8 hatalı olması.

-Teyp çalınması

-Cam kırılması

-Mini onarım kapsamındaki hasarlar

5-Sigorta Şirketinizi Değiştirdiğinizde Kasko Hasarsızlık İndiriminiz Kaybolur mu?

Kaskonuzu, poliçeniz bittiği tarihten sonra diğer bir sigorta şirketine taşısanız bile kasko hasarsızlık indiriminiz devam ediyor. Çünkü Kasko hasarsızlık indirimi, araca değil sürücüye veriliyor. Sürücü herhangi bir kazaya karışmadığı için böylece ödüllendiriliyor ve kasko hasarsızlık indirimiyle teşvik ediliyor.

6-Kasko Hasarsızlık İndirimi, Kazadan Başka Hangi Sebeplerle Bozulur?

Kasko Hasarsızlık indiriminde esas olan süreklilik. Kaskolu olunan süre içerisinde herhangi bir kazaya karışılmasa bile, kasko bitiminden hemen sonra poliçe yenilenmezse kasko hasarsızlık indirimi bozulur.


HEMEN ONLİNE TEKLİF ALIN !

kasko

 

trafik

 

konut

 

sağlık